.

Римша С. В., Лук’янович І. Л.

Навчальний посібник призначений для полегшення вивчення основ психіатрії студентами, носіями арабської мови, що навчаються в Україні. – 102 с.

ISBN 978-617-7937-35-6

Структура навчального посібника відповідає програмі навчальної дисципліни «Психіатрія, наркологія» для студентів вищих медичних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації за спеціальністю «Лікувальна справа» та «Педіатрія», затвердженій Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України. Розділи навчального посібника розташовано відповідно до тематичного плану навчальної дисципліни. Використання термінів арабською та характеристики симтомів та синдромів дозволяють більш ефективно використовувати час навчання.

Зміст

  1. Предмет та завдання психіатрії та наркології, історія розвитку. Організація допомоги хворим із психічними порушеннями. Особливості структури психіатричної лікарні й диспансеру. Принципи догляду за психічно хворими. Методи психіатричного дослідження. Класифікація психічних розладів, поняття психопатологічного симптому, синдрому та захворювання, регістри психічних розладів.
  2. Порушення відчуттів та сприйняття.
  3. Порушення емоцій.
  4. Порушення ефекторної сфери.
  5. Порушення мислення
  6. Порушення пам’яті та інтелекту
  7. Порушення свідомості та самосвідомості
  8. Загальні принципи лікування психічних захворювань і розладів

9 Загальні психопатологічні синдроми

рубрика: Медичні науки